Časté dotazy a odpovědi

Jak k vybrané službě získat nabídku nebo ji objednat?

Můžete si vybrat z několika cest:

  • využít kontaktní formulář u patřičné služby a pomocí tlačítka „VÍCE INFO“ si vyžádat více informací či nabídku, případně službu objednat
  • zavolat na zákaznickou linku AutoCont +420 910 972 555 nebo napsat e-mail na servicedesk@autocont.cz. Naši operátoři přijmou Váš požadavek a následně budete kontaktování obchodníkem.
  • osobně se poradit, zkonzultovat a nastavit objednávku s naším regionálním obchodníkem – viz mapa zastoupení

Je možné využít licence Office 365 ve službě AC Cloud?

Ano, díky aktivnímu režimu Shared Computer Activation (SCA) je možné využít Enterprise plány, tedy Office 365 ProPlus, E3 a E5. Více informací na stránce Provoz licencí Office 365.

Je možné vyzkoušet vybranou službu na měsíc zdarma?

Ano, velkou část námi nabízených služeb je možné testovat v plné funkčnosti až 1 měsíc ZDARMA. Stačí vyplnit kontaktní formulář u dané služby (tlačítko VÍCE INFO) a uvést v něm zájem o testování nebo se na této věci domluvit s naším regionálním obchodníkem.

Som zákazníkom zo Slovenska, ako mám postupovať?

Služby AC CLOUD poskytujeme v dátovom centre AutoCont holdingu v ČR (Ostrava), Vašim zmluvným partnerom je spoločnosť AutoCont SK a.s., Einsteinova 24, 851 01 Bratislava, IČO: 36396222. Zmluvný vzťah sa bude riadiť Všeobecnými obchodnými podmienkami SR v zmysle legislatívy platnej v Slovenskej republike. Fakturácia služieb bude prebiehať v EUR cenách uvedených na www.

Co je cloud (computing)?

Cloud neboli Cloud computing je model poskytování informačních technologií (programy, informační systémy, speciální aplikace, výpočetní výkon a další) prostřednictvím internetu.

Co je privátní, veřejný a hybridní cloud?

Privátní cloud (private cloud) = 1 zákazník, 1 prostředí, provozován přímo u zákazníka nebo v datovém centru poskytovatele privátního cloudového prostředí.

Veřejný cloud (public cloud) = mnoho zákazníků, 1 prostředí, provozován v datovém centru poskytovatele veřejného cloudového prostředí.

Hybridní cloud (hybrid cloud) = část IT v privátním cloudu + část IT ve veřejném cloudu.

Co je IaaS?

IaaS (Infrastructure as a Service) je model poskytování virtuální IT infrastruktury prostřednictvím cloudu. Poskytovatel odpovídá za chod virtuálního serveru s vysokou dostupností. Zákazník si na svůj virtuální stroj instaluje své aplikace, spravuje data, apod.

Co je SaaS?

SaaS (Software as a Service) je model poskytování aplikací prostřednictvím cloudu. Poskytovatel odpovídá za chod aplikací s vysokou dostupností. Zákazník nenakupuje licence, platí pouze měsíční poplatky dle svých uživatelů.

Co znamená dostupnost služby?

Dostupnost služby je procentní hodnota, která udává minimální dostupnost služby za období, resp. doplněk této hodnoty do 100 % udává maximální možný výpadek služby za období.

Znamená to, že když má služba dostupnost 99,9% za kalendářní měsíc, tak maximální možná nedostupnost služby je 0,1% v kalendářním měsíci, co je 43,2 minuty v kalendářním měsíci.